Spiritüel Çarpıtmalar ve Uyanış Konferansından

Çok değerli arkadaşımız Fadime Çelik 19.12.2017 tarihinde Dernek binamızda Spiritüel Çarpıtmalar ve Uyanış Konferansını gerçekleştirdi.

Sevgili Fadime Hanım, dış dünyadaki gerçekliği kendi subjektif kanaatlerimiz ölçeğinde anlamlandırmamız nedeniyle çarpıtmaları insanın olduğu her yer görebileceğimizi söyledi. 

Çarpıtmaların temelinde orjinalinden sapmalar ve kişilerin kendi algılamaların eklenmesiyle oluştuğunu ifade etti.

 

Dış dünyayı algılayan temel organımızın bilinç ve bilinçaltı olduğunu, her ne varsa psişemiz ve zihnimizde aramamız gerektiğinden bahsederken, zihin işleminin kişiden kişiye değişkenlik gösterdiğini de belirtti.

Bir öz ile doğduğumuzu dış dünyayı algılamamızın ise anne karnında şekillendirildiğini, doğuştan sonra bu hayatta edindiğimiz kalıplar ile varlıktan gelen nesnel vicdan büyüdükçe kişiliklerin oluştuğunu ve kendi ölçeğine göre vicdanın bilinçaltına gömüldüğünü, bilinçaltı kayıtlarımızın ise yaşamımıza yön verdiğini belirtirken,

Atasal travmatik dinamiklerin de psikogenetik yolla bize geçebileceğini, onlardan gelen çarpıtılmışlıkları da bu hayatımızda taşıyabileceğimizi anlattı.

Arkadaşımız Fadime Çelik, Şuurlu çalışmalar ile tekrar öze dönmenin mümkün olabileceğinden bahsetti.

Konuyu örneklendirirken, salonda katılımcılarımızın ilgileri bakışlarında gözlemleniyordu. Konferans sonrasında hoş sohbetler devam etti.

Değerli arkadaşımızın emekleri ve bilgi paylaşımları için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.