Sevginin Sınırsızlığı

Sevginin Sınırsızlığı

Varlık: Chan

Varlığın içine düştüğü bencillik, düşüncesizlik ve ihmal okyanusundan kendisini kurtarma mücadelesindeki büyük itici gücü, sevgi tesiri oluşturur. Eğer çok içten sevdiğiniz birisinin sizi sevdiğini hissederseniz bu, sizin için küçümsenecek bir güç sayılmaz. Fakat yine de unutmamak gerekir ki, herkese uygun, standart bir yöntem yoktur. Dostluk dediğin, gerçek olan bir şeydir. Gerçekse vardır ya da hiç yoktur.

Yaptığımız her şeyin uyumlu birliğe katkısı vardır. Her şeyi birlikte yaparız ve elimizden çıkan her şeyde ortak bir sevgi ve sevinci paylaşırız.

Sizinle akort halinde olan herkesle birliktesiniz. Sizi daima destekleyen ve cesaretlendirenler de az ilerinizde bulunmaktadır. Onlara sevgi dolu, gıpta içinde bakarken, bilirsiniz ki, onların yerinde olmanız artık bir zaman meselesidir. İlkbahar ve yaz gibi… Rahatsız olmadan, acı veren bir özlem de duymadan, “İşte orada. Ulaşabileceğim uzaklıkta. Hazır olduğum zaman oradayım.” gibi düşünebilirsiniz.

Sempati, anlayış ve hamiyet duyguları, etrafınızda oluşmuş olan hayranlığın birer parçasıdır. Bizim burada ağaçlar, çicekler ve otlar da vardır, ama sizinkiler gibi değil. O, sevgiden, güzellikten yaratılmış bir şeydir.

Bu ağaçlardan renk, ışık ve sevgi yansır. Ağacın bir parçasısınızdır. Onunla akort halindesinizdir ve o sizi besler. Siz onu Tanrı’nın sevgisinin bir yansıması olarak algılarsınız. Aslında siz de O’nun sevgisinin bir yansımasısınız. Bakarsınız ağaçtan, küçücük bir zilden çıkan sese benzer bir ses gelir. Siz onu ta içinizde işitir ve ona ruhsal olarak karşılık verirsiniz.

Çiçekler şarkı söyleyerek, kendilerine özgü bir biçimde dans ederler, ama sizin bildiğiniz şekilde değil. Bu alış veriş ortamı içinde coşkunun cömertliğini daima hissedersiniz. Suyunun rengi devamlı değişen şadırvanlar vardır. Altlarında durun, yeniden canlanırsınız. Üzerinize düşen damlaları, hayat gücü ve mutluluk verir size. Onun bir parçası olurken mutluluğa boğulursunuz.